Manifesto

scroll
Reklamcılık Anlayışını Revize Eden Manifesto

Büyük işler 3 adımda başlar, 3 adımda hazırlanır, 3 adımda kazanılır.

Hiçbir işin kolay olmadığının, her projenin yeni bir dil, farklı bir kimlik gerektirdiğinin ve aslında her yeni süreçte yeniden doğduğumuzun farkındayız. Güvenle bağlandığımız ilk markamız olan annemizin sıcaklığını unutamadığımız gibi kalemimize değen ilk tasarımlarımızı da asla unutmayız! Hepimiz doğuştan birer reklamcı olsak da 2004’ten beri reklam sektörünün ezberbozan arteriyiz.

Günaydın! Buldum! Başardım!

Her alanda ‘her şeyi bilirim’ diyenler yerine, kendi alanında en iyilerle çalışma taraftarıyız. Her işi değil, sadece iyi bildiğimiz işi yaparız. Araştırırız, düşünürüz, tartışırız, yazarız, çizeriz, sunarız... Arada oyuncu değişiklikleri yapsak da, kadroyu en sağlam karakterlerle bir arada tutarız. Doğru işler için kendi gezegenlerimizde uçup kaçarken, yeri geldiğinde ‘Neşeli Günler’ tadında aile gibi yaşarız.

İnce eler, sık okur, cüretkâr davranırız.

İyi bir iş için, bildiğimiz ne varsa ortaya serer, marka deneyimleriyle yoğururuz. Markanın bize anlatacağı her şeyi çok iyi dinler, hayali işler yerine gerçek hayallerin peşinden koşarız. Hedef kitlenin DNA’sını çıkarır, rakiplerin röntgenini çeker akıllarını alırız. Tüm çalışmaların özüne iner, araştırır ve doğru yol için fikir birliğine varırız.

Doğru bildiğimizden şüphe etmez, keskin görüş yeteneğiyle marka geleceğini görür, en iyi işleri tek nefeste çıkarırız!

Fotoğraf çekmez, yazılıma girişmez, rol yapmayız!

Mesela video da çekmez, baskı da yapmayız. Farklı rollere girmeyiz. İçini dolduramayacağımız boş laflar etmeyiz! Her işin bir ustası olduğunu bilir, istenilen sonuca ulaşılabilmesi için tanıtımın her aşamasında profesyonel çözüm ortakları ile çalışır, her aşamayı takip eder ve istediğimiz şekilde sonlandırırız. Alternatifleri her zaman değerlendirir, markamıza en doğru ve en uygun seçenekleri sunarız.

Muhteşem 3’lük, 3 saniyede, 3 sayı kazandırır!

Biz duyduklarımızı, okuduklarımızı araştırır, yüzeysel bilgide yüzmeyiz.
Kürekleri boşa çekmeyiz! Bir tek harfin bile her şeyi değiştirebileceğini bilir, stratejilerimizi bilgi temelli kurarız. Elimizden çıkan her işi oynar, büker, şekilden şekile sokarız, birer jüri edasıyla yorumlarız. En iyi işlerimizi 3 saniye kuralımızla tasarlar, mükemmel satış grafiğiyle tamamlarız. İyi fikirlerin yanlış stratejiler ile çöp olacağını önceden görür, yarın ne olmasını istiyorsak onu planlar, onu uygularız.

Her marka bir gün ‘’kalemimizden, mizahımızdan, zekâmızdan’’ Tadacaktır!

Her farklı yola girdiğimizde, yönümüzü bulabilmek için onlarca soru sorarız. Gerekirse markanın mutfağında pişer, pazarında kayboluruz. Sonunda bilginin doğrulara ulaşmada çok önemli olduğunu biliriz. Bu süreçte markanın bize anlattıklarını can kulağı ile dinler, kalp gözüyle izler, başarıyı aşil tendonundan yakalarız. Bizden öncesi önemli değildir mantığını da asla anlamayız, markanın yaşadığı tecrübeleri bi’ kalemde silmez, onların bir değer taşıdığına inanırız.

Bizden önce, bizden sonra ya da hep bizimle!

Kimseyi incitmez, her değere kendi değerimiz gibi saygı duyarız. Sihirli dokunuşlarımızın fark yarattığını bilsek bile geçmişin izlerini samimiyetle takip ederiz. Aslında doğru ve güçlü bir iletişimin, değerlere olan saygı ile kurulabileceğine inanırız. Değerlere saygımız tamdır bunu ısrarla unutturmayız!

Gör, Anla, Hisset

En iyi satış rakamları için gerekli olanın, yalın iletişim dili olduğunu, o iletişimin dilinin de görsel ve sözel açıdan çok iyi kurgulanması gerektiğini iyi biliriz. Tüm kreatif süreçte önce göze hitap eder, sonra mantığa uyar, en sonunda kalbe dokunuruz!

Sen de mi Brütüs? Sende mi Brütüs? Brütüs sen de mi?

Bir ‘de’ bağlacının öneminin en az “Sezar” kadar farkındayız. Sezar’ın hakkını Sezar’a vermeyi her zaman tercih ederiz.
İçimizdeki hainleri ortaya çıkaran eklerin, yeri geldiğinde işimizdeki aidiyet duygusunu da perçinlediği gerçeğini asla es geçmeyiz.

En önemli silahın doğru metinler olduğunu, bir reklam metninin nasıl yazılması gerektiğini ya da nasıl yazılmaması gerektiğini çok iyi biliriz. Kelimelerin efendisi, imla kurallarının şen sesiyiz!

İyi, Kötü, Doğru!

Reklamın iyisi kötüsü değil, doğrusu yanlışı olduğuna inanırız. En özgün fikirlerimizle doğru tasarım yaparız. Yapılan onca araştırmalar, alınan briefler, tartışmalar, yazılanlar, çizilenler doğru bir tasarım ile doğru bir reklama dönüşür.

Biz bunu bilir, yıllardır bildiğimizi yaparız.

Yazar, çizer, sunarız!

Renklerin dilini de biliriz, dilin ahengini de. Grafiklerin karakterini de biliriz, karakterlerin yansıttıklarını da... Bilmediklerimiz için de her gün kendimizi güncelleriz. Dahice ve delice işlerimizi en sert beyin fırtınalarında ortaya çıkarırız. Aslında markayı parlatır, daha lezzetli ekmekler, daha gösterişli evler, daha binilesi arabalar satarız!

Sevgi, Saygı, Sadakat

Marka ile uzun soluklu bir birliktelik kurarız. Her alanda aynı dili kullanarak markayı büyütürken, mütevazılığımızı da koruruz. Tıpkı bir evlilik ilişkisi gibi her an marka ile yaşarken, sırlarını saklamayı da çok iyi biliriz. Tek reklamlık ilişkiler bize göre değildir! Markayla gizli gizli flörtleşmez, imzaları atar tüm dünyaya ilan ederiz.

Tüm markalarımıza ilk günkü gibi bağlıyız, yarım yamalak kısa heveslere fazlasıyla karşıyız!

Beğen, Yorumla, Paylaş

Sosyal medyanın büyük bir güç olduğunun bilincindeyiz. Profesyonelce yapılması için de ajans içinde sosyal medya ajansı kurup kendi çapında en iyi ekibi bir araya getirmenin ve bu alanda İzmir’de nadide olmanın gururuyla çalışırız. Tüm dijital çalışmaları en iyi şekilde yapar, sosyal medyanın can damarını yakalarız.

Aldım, çizdim, sektörü Yendim!

Bir markanın sancılı Doğum sürecinden, hareketli sektör yıllarına, kan kaybettiği dönemlerden, yıldızının parladığı zamanlara… İletişimin, tasarımın, başarının olduğu her yerde biz de oluruz;
her bir projede büyük heyecan duyar, yaptığımız her işi gurur tablomuz sayarız. Bütünleşik hizmetler diyarında üstlendiğimiz her projeyi “Anahtar Teslim” çalışırız. Özetle; gücümüzle yönlendirir, tecrübemizle şekillendirir, inancımızla geleceği görürüz!

Salyangozu ‘’nerede?, nasıl?, ne kadar?’’ satacağımızı iyi biliriz.

Hedef kitleyi analiz ederek algı seviyelerine göre güzel tasarımlar çıkarmanın yeterli olmadığını bilir, doğru medya planlaması ile doğru kişilere hitap ederiz. Hangi mecrada, hangi zamanda, hangi alanda olmamız gerektiğini kılı kırk yararak planlarız.


Aslında Tüm Manifesto 3S’in hayat ve iş anlayışının mini bir özeti. Başarıya giden yolda 3S size her zaman iyi bir yol arkadaşı ve güçlü bir rehber olacaktır.

İLERLEYİN, YENİLENİN, KAZANIN!

3S ile zamanın akışını değiştirmeye hazırlanın…


 

markalarımız
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1